پیش‌ثبت‌نام بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن آغاز شد

پیش‌ثبت‌نام بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن آغاز شد
اسفند 15, 1401
8 بازدید

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب گفت: تولیدکنندگان می‌توانند برای حضور در بخش عفاف و حجاب سی امین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، پیش ثبت نام‌های خود را تا ۱۵ اسفند انجام دهند.

اسدالله سلیمانی رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب، در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به فراخوان ثبت نام بخش عفاف و حجاب سی امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، گفت: فراخوان پیش ثبت نام بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بین المللی قرآن کریم از ۱۲ اسفند آغاز شده و تا ۲۵ اسفند ادامه دارد و همه تولیدکنندگان می‌توانند در صورت دارا بودن شرایط لازم از طریق سایت انجمن www.ihcu.net نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

وی افزود: هر تولیدکننده محصولات با معیارهای حجاب ایرانی و اسلامی و در صورت داشتن شرایط لازم از جمله جواز کسب و کار و مجوز شیما می‌تواند در این دوره از نمایشگاه قرآن حضور داشته باشد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب گفت: البته باید گفت که پیش ثبت نام به منزله پذیرفته شدن نیست بلکه همه کسانی که در پیش ثبت نام فرم پر کرده‌اند، توسط کارشناسان انجمن بررسی خواهند شد و سپس تأیید نهایی می‌شوند.

وی ادامه داد: امسال با همکاری معاونت قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخش عفاف و حجاب برعهده انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب گذاشته شده است و بر این اساس معاونت یک شرط برای‌مان گذاشته است مبنی بر اینکه قیمت اجاره غرفه‌ها همچون سال گذشته بدون افزایش هر مترمربع ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود مشروط بر اینکه تولیدکنندگان تخفیف ۱۵ درصدی را داشته باشند، در غیر این صورت نه تنها باید پول کامل غرفه را پرداخت کنند بلکه بنا به قوانین موجود غرفه پلمپ خواهد شد.

سلیمانی گفت: بحث قیمت‌ها پاشنه آشیل امسال انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب است؛ چراکه اولاً ما نمی‌توانیم مقابل گرانی کالا بایستیم و سالهاست فریاد می زنیم که کالای حجاب باید به عنوان کالای فرهنگی شناخته شود زیرا فردی که کالایی را در زمان دلار ۴۵ هزار تومان خریده است، نمی‌تواند آن کالا را با قیمت دلار ۲۰ هزار تومان عرضه کند، اما این قول را به مردم می‌دهیم که مانع گران فروشی در این دوره از نمایشگاه شویم و خیال شأن از این بابت خاطرجمع باشد.

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب با اشاره به بخش‌های این دوره از نمایشگاه گفت: حجاب اولی‌ها یکی از بخش‌هاست که در آن به کودکان و نوجوانانی که به سال تکلیف رسیده‌اند، روسری و شال ویژه هدیه خواهیم کرد. همچنین اجرای تئاتر در هر شب با یک سانس از دیگر برنامه‌های‌مان است که این اقدام برای نخستین بار برگزار خواهد شد و اجراها با محوریت حجاب خواهد بود.

همچنین بخوانید:
رونمایی از بزرگ‌ترین نسخه قرآن کریم در جشنواره هنرهای قرآنی مالزی

وی افزود: نمایش آثار فاخر پوشش ایرانی در قالب حجاب، لباس ادوار، اقوام، نمایش روی مانکن، آثار حجاب در قومیت‌های مختلف ایرانی و دوره‌های تاریخی پیشین ایران، نمایش آثار هنری حوزه حجاب همچون گرافیک، نقاشی، تجسمی، نمایش آثار هنرهای تجسمی در قالب مجسمه و تصاویر و تابلوها با محوریت حجاب از دیگر بخش‌های عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن به شمار می‌رود.

سلیمانی گفت: بخش عکاسی رایگان با استایل حجاب تحت عنوان «خودت را با حجاب ببین» از بخش‌های این دوره از نمایشگاه است که افراد پس از آنکه عکس شأن را در آن فضای دیزاین شده گرفتند، می‌توانند عکس خود را دریافت کنند. همچنین بخش «من حجاب را دوست دارم» از دیگر بخش‌های این نمایشگاه به شمار می‌رود.

وی افزود: بخش مؤسسات فرهنگی حوزه حجاب با موضوع ترویج و نشر فرهنگ نشر همچون گروه روگا، دختران حاج قاسم، بخش هدایا به افراد کم حجاب (اهدای شال و روسری به افراد کم حجاب)، اتاق مادر و کودک (فضای نگهداری کودکان تا زمانی که والدین‌شان خریدها را انجام دهند)، بخش طرح ملی فردوس (تعویض چادر کهنه با نو)، دوخت رایگان چادر، دوخت نیم بهای چادرهای مدل دار، دوخت رایگان چادر رنگی و چادرهای نماز از دیگر بخش‌های این دوره از نمایشگاه به شمار می‌رود.

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب گفت: بخش دانش افزایی به فعالان حوزه حجاب، معرفی مؤسسات خدمات دهنده کسب و کارهای حوزه پوشاک اسلامی، شتاب دهنده‌ها، بخش بین‌الملل (ارائه محصولات دیگر کشورها، نمایش محصولات فاخر حجاب بر روی مانکن، حضور مترجم برای رایزنی و عقد قراردادهای بین‌المللی جهت صادرات محصولات از دیگر بخش‌های این دوره از نمایشگاه به شمار می‌رود.

وی افزود: امسال برای نخستین بار عرضه پوشاک ویژه آقایان، نوجوان و جوانان را در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن خواهیم داشت. تولیدکنندگان این بخش می‌توانند محصولات شأن را با معیارهای پوشش عفیفانه در این دوره شرکت دهند.

سلیمانی گفت: کسانی که عضو کارگروه هستند می‌توانند ثبت نام خود را برای حضور در بخش عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن انجام دهند. همچنین اگر متقاضی زیاد باشد، اولویت با اعضای انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب است.

رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات حجاب در پایان گفت: بخش عفاف و حجاب نمایشگاه از ۱۲ تا ۲۵ فروردین از ساعت ۱۷ تا یک بامداد برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها:, ,