اعلام فراخوان چهار همایش جشنواره رضوی

اعلام  فراخوان چهار همایش جشنواره رضوی
اسفند 15, 1401
33 بازدید

سعیدی زاده گفت: فراخوان چهار همایش بین المللی علمی پژوهشی امام رضا(ع) امروز اعلام می شود و علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا اردیبهشت ۱۴۰۲ به دبیرخانه همایش ارسال کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی سعیدی زاده در نشست خبری همایش‌های علمی پژوهشی امام رضا (ع) که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد اظهار داشت: فلسفه و مأموریت بنیاد بین المللی امام رضا (ع) بر مبنای حدیثی که امام رضا (ع) می‌فرمایند مبنی بر اینکه خدا رحمت کند آن بنده‌ای را که امر ما را احیا می‌کند، علوم ما را می‌آموزد و به دیگران آموزش می‌دهد،؛ استوار است.

مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) با بیان اینکه انقلاب اسلامی در این دوره تاریخی و تمدنی توانسته است امر اهل بیت (ع) را به صورت قابل توجهی احیا کند، عنوان کرد: در جشنواره رضوی ۱۶ جشنواره وجود دارد که امروز چهار چهار همایش را که در چهار استان برگزار خواهد شد معرفی می‌کنیم. این همایش‌ها با محوریت عدالت فرهنگی برگزار خواهد شد.

وی به هشتمین همایش بین المللی علمی پژوهشی گفتگو و مناظره رضوی با تاکید بر مؤلفه‌های تحلیل گفتمانی و معنایی اشاره و اظهار داشت: این همایش در اردبیل برگزار می‌شود که مدیر همایش امیر رجبی، دبیر علمی همایش فائزه عظیم زاده اردبیلی و دبیر اجرایی آن سعید نوریان هستند.

سعیدی زاده درباره اولین همایش بین المللی علمی پژوهشی حکمرانی اسلامی مبتنی بر سیره معارف رضوی گفت: این همایش در ایلام برگزار می‌شود و مدیر همایش علی هوشمند و دبیر علمی آن سیاوش یاری خواهند بود. این همایش اولین همایشی است که در عرصه بین المللی صورت می‌پذیرد.

مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) به برگزاری همایش دیگری اشاره و تصریح کرد: همایش دیگر با عنوان سیزدهمین همایش ملی علمی پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در زبان و ادبیات فارسی با محوریت ادبیات کودک و نوجوان است که در کرمانشاه شاهد برگزاری آن خواهیم بود و مدیر همایش علی صفدری و دبیر علمی آن فاطمه کلاهچیان هستند.

همچنین بخوانید:
چرا برای محرومیت از آخرت ناراحت نمی‌شویم؟

وی درخصوص چهارمین همایش گفت: چهارمین همایش ملی علمی پژوهشی اخلاق و سبک زندگی اسلامی مبتنی بر سیره معارف رضوی در مرکزی و با مدیریت سینا دلشادی و با حضور دبیر علمی حجت الاسلام سعید حسنی برگزار می‌شود.

سعیدی زاده با بیان اینکه سالهای گذشته ۱۴۸ همایش علمی برگزار شده است عنوان کرد: در این همایش‌ها ۱۷ هزار و ۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رضوی ارسال و ارائه شد که می‌توان فصلنامه فرهنگ رضوی با ۱۰ سال سابقه را از نتایج این همایش‌ها دانست و امیدوار هستیم تا سال آینده ۱۰ همایش برگزار شود.

مدیر عامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع) به اعلام فراخوان و تاریخ برگزاری این چهار همایش اشاره کرد و ادامه داد: از امروز فراخوان این چهار همایش اعلام می‌شود و علاقمندان می‌توانند آثار خود را تا اردیبهشت ۱۴۰۲ به دبیرخانه همایش ارسال کنند. احتمال تمدید تاریخ دریافت آثار وجود دارد.

وی از دریافت ۲ هزار اثر از زمان شروع جشنواره‌ها خبر داد و گفت: اولین جشنواره هنری رسانه‌ای مربوط به جشنواره تئاتر بود که در استان هرمزگان برگزار شد و ۱۰ اثر به مرحله نهایی رسید و برگزیدگان انتخاب شدند. اختتامیه جشنواره شعر عربی در اردیبهشت برگزار می‌شود که ۱۷۰ اثر به دبیرخانه رسیده و ۱۱۰ اثر آن از کشورهای مختلف بوده است.

برچسب‌ها:, , , , , , , ,