مراسم گرامیداست مرحوم شیخ حسین دست‌پروری برگزار می‌شود

مراسم گرامیداست مرحوم شیخ حسین دست‌پروری برگزار می‌شود
اسفند 16, 1401
29 بازدید

مراسم بزرگداشت استاد اخلاق و معارف اهل‌البیت (ع) استاد شیخ حسین دست‌پروری دوشنبه ۱۵ اسفند از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مشهد مقدس برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم بزرگداشت استاد اخلاق و معارف اهل‌البیت (ع) استاد شیخ حسین دست‌پروری (ره) دوشنبه ۱۵ اسفند از ساعت ۱۵ الی ۱۷ در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

یادآور می‌شود حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ حسین دست‌پروری در سال ۱۳۲۹ در حسین آباد گرمسار به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را به عنوان دانش‌آموزی ممتاز در گرمسار سپری کرد. سپس برای تحصیل در رشته الکترونیک وابسته به دانشکده نیروی هوایی به تهران عزیمت کرد. تحصیل در این دانشکده برای او امکان تأمین مخارج تحصیل را می‌داد.

او در آن دانشکده به عنوان یکی از ممتازان تحصیلی برای تکمیل دوره‌های آموزش زبان انگلیسی و مهارت‌های فنی به آمریکا اعزام شد. ایشان یکی از تلخ‌ترین خاطراتش را زمان تحصیل در آن دانشکده و ایام کوتاه آموزش‌پذیری در آمریکا می‌داند؛ چه این که تحقیر ایرانیان و استعدادهای ایرانی توسط اساتید و گاهی همدوره‌های خارجی، برای او قابل تحمل نبود.

استاد دست‌پروری در سال ۱۳۵۸ به مشهد آمد و تحصیلات حوزوی را آغاز کرد. در مقطع خارج فقه و اصول، وی در حلقه درس استاد بلندآوازه مرحوم آیت‌الله حاج میرزا علی آقای فلسفی ره شرکت جست و از دروس اخلاقی آن بزرگوار در مسجد امام موسی بن جعفر (ع) و مسجد شهدا (بناها) نیز خوشه‌چینی کرد.

همچنین بخوانید:
پیوند جامعه با هنر خوشنویسی در بستر تعالیم فرهنگ رضوی

آشنایی وی با افکار و نظریه‌های استاد اندیشه و اخلاق مرحوم استاد شیخ علی صفایی حائری (ع. ص)، افق‌هایی تازه در تفسیر قرآن و هندسه اخلاقی اسلام به روی او گشود و حتی در سلوک معنوی و شخصی او نیز اثر گذاشت.

مراسم گرامیداست مرحوم شیخ حسین دست‌پروری برگزار می‌شود

برچسب‌ها:, , , , , ,