پیام تسلیت حجت‌الاسلام محمد قمی درپی درگذشت حجت‌الاسلام دیانی

پیام تسلیت حجت‌الاسلام محمد قمی درپی درگذشت حجت‌الاسلام دیانی
اسفند 21, 1401
38 بازدید

حجت‌الاسلام محمد قمی با صدور پیامی درگذشت حجت‌الاسلام مسعود دیانی را به خانواده آن مرحوم، تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمد قمی، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با صدور پیامی درگذشت حجت‌الاسلام مسعود دیانی، شاعر، منتقد، پژوهشگر حوزه اندیشه، را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت حجت‌الاسلام محمد قمی خطاب به خانواده داغدار این پژوهشگر حوزه اندیشه به شرح زیر است:

«بسم‌الله الرحمن الرحیم

«…فَکَاَنّ الدّنیا لَم تَکُن وَکَاَنّ الاخِرَةَ لَم تَزَل…»

بسیاری از علاقمندان مسعود دیانی، او را با نوآوری‌هایش در برنامه‌هایی که در آن‌ها حضور داشت، نگاهش به جهانِ طلبگی و دین‌شناسی و نوشته‌های امیدبخش و آموزنده‌اش حتی در روزهای سخت بیماری به یاد می‌آورند؛ ولی شیخ مسعود عزیز برای من شخصیت مجاهد و قدبلند و استواری بود با نگاهی ژرف به پیوندِ ظاهر پیچیده و باطن عمیق هستی، که داشت قدم به قدم برای سرای باقی مهیا می‌شد؛ نگاهی از دل تاریخ و جایی که مولای عالمیان خطاب به تاریخ نگاشت: گویی که دنیا اصلاً وجود نداشته و آخرت همیشگی و دائم بوده و هست.

رحمت و رضوان الهی ارزانی مسعود دیانی و تسلیت به خانواده داغدار و همکاران و همراهانش.

محمّد قمی
۱۹ اسفند ۱۴۰۱»

گفتنی است زنده‌یاد مسعود دیانی، دانش‌آموخته حوزه علمیه قم و دانشجوی دکتری دین‌پژوهی بود که در کارنامه او فعالیت‌هایی همچون سردبیری برنامه ادبی «شب روایت» و برنامه شب‌های هنر، سردبیری برنامه سوره، سردبیری مجله ادبی الفیا و عضویت در تحریریه ویکی‌شیعه دیده می‌شود. او همچنین در مهرماه امسال با حکم حسین شاهمرادی، قائم مقام شبکه ۴ سیما شده بود.

همچنین بخوانید:
مرحله اول هجدهمین دوره آزمون‌های اعطای مدرک به حافظان قرآن

این نویسنده و منتقد ادبی، تمام دوران درمان و همچنین رنج بیماری مهلک سرطان را در صفحه شخصی‌اش روایت کرده بود که آخرین روایت آن در ۱۲ بهمن امسال در این صفحه منتشر شد. او بعد از این، دیگر نتوانست بنویسد.

برچسب‌ها:, , , ,