ماجرای شیخ عبدالکریم حائری و باغ انگور

ماجرای شیخ عبدالکریم حائری و باغ انگور
اسفند 25, 1401
20 بازدید

کلیپی از سخنرانی حجت الاسلام ناصر رفیعی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که وی در آن به تبیین نشانه‌های ذائقه انسان سالم می‌پردازد.

به گزارش خبرنگار مهر، کلیپی از سخنرانی حجت الاسلام ناصر رفیعی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که وی در آن به تبیین نشانه‌های ذائقه انسان سالم می‌پردازد.

حجت الاسلام رفیعی در این کلیپ گفت: اگر کسی رشید و سالم باشد حرام نزد او کراهت دارد و از آن بدش می‌آید. اگر کسی انسان سالمی باشد حلال نزدش شیرین و لذت بخش می‌شود.

این کارشناس مذهبی در ادامه تصریح کرد: روزی مرحوم آیت الله شیخ عبدالکریم حائری مؤسس حوزه علمیه قم به یک باغ دعوت شد ایشان انگور بسیار دوست داشت. نگاه کرد به انگورهای آن باغ و زیبایی آنها چشم اش را نوازش داد. صاحب باغ هم انسان خوبی بود و آن مرحوم به ایشان گفت میل به انگور دارم، صاحب باغ مقداری انگور آورد.

وی افزود: زمانی که ظرف انگور در برابر مرحوم عبدالکریم حائری قرار گرفت ایشان فرمود که دیگر میل ندارم؛ باغبان از این مسأله بسیار تعجب کرد و پرسید چرا این چنین شد؟ آنان کارگری را که انگورها را چیده بود صدا زدند و فهمیدند این انگورها از انگورهای باغ همسایه بوده است.

در ادامه این کلیپ تقدیم مخاطبان می‌شود:

همچنین بخوانید:
تصاویری از مسیرپیاده‌روی از حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد جمکران
برچسب‌ها:, ,