شعار مشترک جامعه محبان‌ اهل‌بیت(ع) و هیئات اعلام شد

شعار مشترک جامعه محبان‌ اهل‌بیت(ع) و هیئات اعلام شد
آذر 27, 1401
175 بازدید

امسال «ای حجابت آبروی مادران شهر ما» به‌عنوان شعارمشترک جامعه محبان‌اهل‌بیت (ع) و هیآت در ایام فاطمیه ۱۴۰۱ انتخاب شد.

به گزارش خبرنگار مهر، سیدحسین حاتمی معاون تولیدات رسانه‌ای جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه رسم انتخاب شعار چند سالی است که میان هیأت‌های کشور رایج شده است، اظهار کرد: یک شعار واحد به عنوان نماد وحدت میان هیأت‌ها در مناسبت‌های خاص همانند فاطمیه مورد توجه قرار می‌گیرد که هر چند هیأت‌ها شعار خاص خود را دارند اما این شعار واحد را نیز ترویج می‌دهند.

وی اضافه کرد: انتخاب شعار یک پیشینه تاریخی نیز دارد و از صدر اسلام نیز اهل‌بیت (ع) از شعارها و رجزهایی که مفاهیمی را دربرداشت، استفاده می‌کردند.

معاون تولیدات رسانه‌ای جامعه ایمانی مشعر با اشاره به سخنان رهبری مبنی بر اینکه شعارها هدف‌ها و راه را به ما نشان می‌دهد، عنوان کرد: برای انتخاب شعار فرآیند مشخصی وجود دارد که در مناسبت‌های خاص همانند محرم و فاطمیه به صورت ویژه این فرآیند را دنبال می‌کنیم که مهم‌ترین بخش این فرآیند نظرخواهی از هیأتی‌ها برای تعیین شعار است.

وی ادامه داد: امسال «ای حجابت آبروی مادران شهر ما» به‌عنوان شعارمشترک جامعه محبان‌اهل‌بیت (ع) و هیآت در ایام فاطمیه ۱۴۰۱ انتخاب شد.

حاتمی خاطرنشان کرد: از تمام هیأت‌ها و مجموعه‌ها، خواسته می‌شود تا ضمن حفظ شعار و نشان و استقلال خود، با نمایش جلوه‌ای از وحدت و هم‌دلی جامعه هیأت‌های حسینی، در این حرکت جمعی هم مشارکت نمایند و این شعار را در حاشیه تولیدات، تبلیغات و فضاسازی هیأت درج کرده، و در محتوای هیأت مدنظر قراردهند.

همچنین بخوانید:
نشست «حقیقت لیلة القدر و دعا در ماه رمضان» امروز برگزار می‌شود

لازم به ذکر است در قالب شورای هماهنگی شبکه هیأت‌های مذهبی کشور که نهادهای مختلفی هیأتی کشور عضو آن هستند، جامعه ایمانی مشعر مأموریت انتخاب شعار هماهنگ و واحد در مناسبت‌های مختلف را برعهده دارد.

برچسب‌ها:, ,