۸۲ کرسی ترویجی و نشست علمی در سومین همایش علوم انسانی- اسلامی

۸۲ کرسی ترویجی و نشست علمی در سومین همایش علوم انسانی- اسلامی
آذر 28, 1401
108 بازدید

دبیر مجمع پژوهشگاه‌های علوم انسانی- اسلامی از برگزاری ۸۲ کرسی ترویجی و نشست علمی در سومین همایش علوم انسانی- اسلامی، پژوهش و فناوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی در مراسم افتتاحیه سومین همایش علوم انسانی- اسلامی، پژوهش و فناوری که به همت مجمع پژوهشگاه‌های علوم انسانی اسلامی برگزار شد، تصریح کرد: سومین همایش علوم انسانی-اسلامی، پژوهش و فناوری با محوریت مجمع پژوهشگاه‌های علوم انسانی- اسلامی و با همکاری مرکز هماهنگی و توسعه پژوهش و آموزش علوم قرآنی و علوم انسانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه برگزار می‌شود.

وی افزود: در این همایش، ده پژوهشگاه و نهاد همکار فعالیت دارند و گزارش آماری از وضعیت همایش، نشان دهنده حجم وسیعی از کرسی‌ها و نشست‌ها است که با مشارکت چند مجموعه در حال برگزاری است. معاون پژوهشی دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: طبق گزارش آماری، پژوهشگاه علوم انسانی امام صادق (ع)، ۲ نشست؛ پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد، ۱۲ نشست علمی؛ پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، ۱ نشست؛ پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، ۹ کرسی ترویجی و ۵ نشست علمی؛ پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی وابسته به نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ۱۱ نشست علمی؛ پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، ۳ کرسی ترویجی و ۴ نشست علمی در این همایش خواهند داشت.

وی اضافه کرد: پژوهشگاه قرآن و حدیث، ۷ کرسی ترویجی و ۷ نشست علمی؛ دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه، ۱۰ نشست علمی؛ مرکز تحقیقات کامپیوتری اسلامی نور، ۴ نشست علمی؛ سازمان مطالعه و تدوین کتب دانشگاهی در علوم اسلامی و انسانی (سمت)، ۷ نشست علمی در این همایش برگزار خواهند کرد.

همچنین بخوانید:
تصاویر شبانه از مسیرپیاده‌روی حرم حضرت معصومه(ص) به مسجد جمکران

حجت الاسلام والمسلمین لک زایی گفت: طبق این آمار ۶۳ نشست علمی و ۱۹ کرسی ترویجی برگزار خواهد شد که در مجموع ۸۲ کرسی ترویجی و نشست علمی به همراه افتتاحیه و اختتامیه خواهیم داشت.

وی با اشاره به برگزاری اختتامیه این همایش نیز در اول دی ماه خاطرنشان کرد: در افتتاحیه برخی از رؤسای پژوهشگاه‌ها و همکار صحبت داشته و در اختتامیه نیز، برخی دیگر از رؤسای مراکز، گزارشات خود را ارائه خواهند داد.

برچسب‌ها:, , , , , ,