برای مبارزه با فساد باید جامعه‌ای دینی و قرآنی بسازیم

برای مبارزه با فساد باید جامعه‌ای دینی و قرآنی بسازیم
آذر 28, 1401
196 بازدید

آیت الله سید محمدتقی مدرسی گفت: یکی از راهکارهای مبارزه با فساد در جامعه این است که باید جامعه‌ای قرآنی و آغشته به آموزه‌های دینی بسازیم که بتواند با این بلای ویرانگر در جامعه مبارزه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید محمدتقی مدرسی، از مراجع تقلید در عراق در دیدار با جمعی از طلاب علوم دینی در کربلا با اهمیت دانستن مبارزه با فساد گفت: فساد اداری در عراق به حدی رسیده است که قابل تحمل نیست زیرا به آینده نسل‌های آینده آسیب می‌زند و به آبروی کل مردم عراق نیز لطمه می‌زند.

وی تصریح کرد: فساد منجر به برهم زدن قوانین و تسلط مفسدان بر مردم می‌شود که همه مردم باید در مقابل فساد بایستند و با آن مبارزه کنند.

مؤلف تفسیر هدایت با توصیه به عدم حمایت از مفسدان و لزوم تشکیل نهادهای نظارتی در مبارزه با فساد اظهار کرد: حمایت از مفسدان باعث تسلط آنها بر مردم و تضعیف شدن نهادهای نظارتی می‌شود. همچنین سازمان‌های اشغالگر نقش خرابکارانه ای در همه نهادهای دولتی ایفا کردند تا عراق را بی ثبات کنند.

آیت الله مدرسی در ادامه سخنان خود دو راهکار را برای رهایی از فساد ارائه و گفت: برای رهایی از فساد باید نقشه راهی در دو سطح ترسیم شود؛ اول اینکه نهادهای نظارتی فعال شوند تا نظارت قاطع از طریق مجلس و سایر نهادهای نظارتی وجود داشته باشد. و دوم اینکه باید جامعه‌ای قرآنی و آغشته به آموزه‌های دینی بسازیم که بتواند با این بلای ویرانگر در جامعه مبارزه کند.

همچنین بخوانید:
اعزام بیش از ۲۱ هزار زائر از خراسان رضوی به عتبات عالیات عراق

وی در پایان خواستار تربیت و پرورش دینی زنان جامعه شد تا با آموزش‌های دینی و قرآنی، زنان بتوانند برای تربیت نسل جوان و آیندگان پیشگام باشند.

برچسب‌ها:, , , ,