مدح و شعرآئینی در راستای ارتقا بینش و معرفت مردم در سطح جامعه است

مدح و شعرآئینی در راستای ارتقا بینش و معرفت مردم در سطح جامعه است
آذر 29, 1401
104 بازدید

به همت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) و مؤسسه فرهنگی عقیق آئین «عصر شعر فاطمی» با حضور جمعی از ستایشگران و شعرای آئینی و همچنین استاد غلامرضا سازگار از شعرا و پیرغلامان اهل بیت (ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، به همت آستان حضرت عبدالعظیم (ع) و مؤسسه فرهنگی عقیق آئین «عصر شعر فاطمی» با حضور جمعی از ستایشگران و شعرای آئینی و همچنین استاد غلامرضا سازگار از شعرا و پیرغلامان اهل بیت (ع) برگزار شد.

در این محفل نورانی حجت الاسلام قاضی عسکر تولیت این حرم مطهر به ایراد سخنرانی پرداخته و اظهار داشت: خداوند به شعرای آئینی این عنایت را داشته تا زبانشان به مدح آل الله علیهم السلام گویا شود و به برکت این ذوات مقدس اشعار نغز و بسیار زیبایی به این عزیزان الهام گردد که بی شک این اشعار، الهام بخش جامعه ایمانی ما نیز هست.

وی افزود: در طول تاریخ همواره شعرا و مادحین اهل بیت علیهم السلام نقش برجسته ای در برانگیختن احساسات پاک پیروان خاندان عصمت و طهارت داشته و سبب حفظ و حراست از اسلام گردیده اند و همچنین در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و بعد از آن در سال‌های دفاع مقدس نیز با اشعار حماسی و مدایح آل الله جوانان ما به اوج احساس و شعور رسیدند و در مقابل دشمنان اسلام و انقلاب ایستادگی کردند.

تولیت آستان حضرت عبدالعظیم (ع)، با اشاره به توجه ویژه رهبر معظم انقلاب به مادحین و شعرای آئینی تصریح کرد: توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در جلسات متعدد و ارائه رهنمودهای ارزشمند به مادحین و شعرا در خصوص بصیرت افزایی میان مردم نشانگر نگاه ویژه ایشان به مقوله مدح و شعر آئینی در راستای ارتقا بینش و معرفت مردم در سطح جامعه است.

همچنین بخوانید:
برخی تریبون داران مطالبی می‌گویند که ضربه به دین می زنند

وی در پایان با گرامیداشت یاد و خاطره ذاکر با اخلاص اهل بیت مرحوم حاج علی فراهانی و با اشاره به اخلاص، تلاش و دلسوزی آن مرحوم در کارها خاطر نشان ساخت: مرحوم فراهانی سالهای متمادی با مداحی و مرثیه سرایی، مسافران سرزمین وحی و همچنین عتبات عالیات را با اشعار زیبا و نوای دلنشین خود به فیض می‌رساند و آن عزیز همواره عاشق خدمت به خلق خدا بود و امیدواریم به سبب این صفای باطن، سرور و سالار شهیدان از لطف و عنایت خود، ایشان را بهره مند خواهند ساخت.

در این مراسم آقایان استاد حاج غلامرضا سازگار، احمد بابایی، مرتضی حیدری آل کثیر، علی ذوالقدر و رضا قاسمی و خانم‌ها بشری صاحبی، الهام صفالو و رباب کلامی به شعر خوانی در رثای حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها پرداختند.

تجلیل از خانواده مرحوم حاج علی فراهانی مداح و ستایشگر اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و همچنین اهدا تندیس مزین به نام مبارک حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا سلام الله علیها به شاعران حاضر در این جلسه از دیگر برنامه‌های این آئین بود.

برچسب‌ها:, , , ,